Okapy wentylacyjne ze stali nierdzewnej są niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni i innych pomieszczeń gastronomicznych oraz przemysłowych. Zapewniają prawidłowe funkcjonowanie instalacji wentylacyjnej, pomagają usunąć nadmiar ciepła jak również pozbyć się zanieczyszczeń w postaci tłuszczu i pary.

Okapy gastronomiczne ze stali nierdzewnej wykonujemy na wymiar, dostosowując je do konkretnych wymagań. Nasze okapy wentylacyjne wykonane są z atestowanej stali chromowo-niklowej gatunku OH18N9, dopuszczonej do kontaktu z żywnością przez Sanepid. Powierzchnia robocza oraz miejsca widoczne na zewnątrz szlifowane są z zachowaniem struktury liniowej. Miejsca nie obrabiane w trakcie produkcji osłonięte są na czas transportu i montażu folią ochronną. Okapy wentylacyjne wykonywane są w wersji spawanej lub spawano-nitowanej. Wykonujemy zarówno okapy przyścienne jak i wyspowe.

Podstawą sprawnego funkcjonowania okapu jest jego prawidłowy dobór. Pomagamy również w doborze odpowiedniego wentylatora. Na życzenie klienta zapewniamy montaż i rozruch urządzeń. Okapy mogą być wyposażone w filtry szczelinowe - tzw. łapacze tłuszczu oraz oświetlenie.

Okapy gastronomiczne ze stali nierdzewnej